Kluba izvēle, kur spēlēt - Пейнтбол и лазертаг в Риге - Peintbols un lāzertags Rīgā - Paintball and lasertag in Riga - рeintbols, пейнтбол, paintball, peintbols Riga, spelet peintbolu, пейнтбол в Риге, пейнтбол Рига, играть в пейнтбол, lazertags, lazertags Riga, лазертаг, лазертаг в Риге, играть в лазертаг, peintball, рeintbola, пейнтбольный, пейнтбольная, peintbola parks, peintbola klubs, peintbola veikals

LV RU EN
City Paintball Riga Facebook
 

Kluba izvēle, kur spēlēt

Kluba izvēle, kur spēlēt

(godīgi un atklāti par galveno)

Jautājums, kur tieši uzspēlēt peintbolu, sarīkot savstarpēju cīniņu vai nosvinēt savu dzimšanas dienu, noteikti radīsies, vai jau ir radies, ja Jūs lasiet šo rakstu. Jo vairāk tāpēc, ka spēļu laukumu izvēle Rīgā un apkaimē ir ļoti liela. Šeit ir ļoti svarīgi pieņemt pareizo lēmumu un nekļūdīties. Pretējā gadījumā sabojāts garastāvoklis vai pat sabojāti svētki Jums garantēti.

Nekādā gadījumā <<nemetam akmeņus kādam lauciņā>>, mēs gribam Jums palīdzēt izprast, izdarīt pareizo izvēli un neuzķerties uz negodīgiem uzņēmējiem.

Tas ir ļoti svarīgi tiem, kas spēlēs pirmo reizi.

Tātad, vispirms klients skatās un salīdzina cenas. Šeit arī slēpjas galvenā viltība vai atslēga, uz kuru Jūs arī varat uzķerties. Centīsimies izskaidrot šo svarīgo momentu.

Pastāv divu veidu peintbola laukumi, vai kā tagad pieņemts runāt, Peintbola Parki.

Pirmie - kurus tiešām ir izveidojuši savas nozares entuziasti-profesionāļi, kuri paši spēlēja(spēlē) un zin, kas tiešām vajadzīgs priekš interesantas un kvalitatīvas spēles.

Kā likums, jāiegulda daudz līdzekļu un pūļu laukumu labiekārtošanā.

Laukumu daudz, tie ir dažādi un interesanti spēlei. Laukumi tiek veidoti tematiskie, piemēram, pēc Otrā Pasaules kara notikumiem vai Mežonīgo Rietumu stilā, un kas ir celti ļoti kārtīgi un pamatīgi.

Bet galvenā atšķirības pazīme tāda tipa Peintbola Parkiem ir laba, mūsdienīga infrastruktūra spēlētāju ērtībai, sākot no asfaltēta stāvlaukuma līdz siltām ģērbtuvēm un dušām, atsevišķiem un aizslēdzamiem skapīšiem, ar telpu spēlētāju reģistrācijai un ekipējuma izdošanai, kā arī normālām tualetēm!

Liela uzmanība tiek veltīta atpūtas zonai, no elementārām nojumēm ar galdiem un soliem starpspēļu atpūtai, un līdz aprīkotām piknika vietām, un pat līdz atpūtas namiem ar pirtīm un ūdenstilpnēm, kur var peldēties. Vienkārši, kur spēlētāji varētu pēc spēles jauki pavadīt laiku.

Turklāt svarīga nozīme ir personālam, tā kvalifikācijai, formas tērpu esamība, <instrumenta> kvalitāte - sakaru līdzekļi, maskas utt.

Pašiem spēlētājiem ļoti svarīga ir nomas ekipējuma kvalitāte un stāvoklis. Nopietni Peintbola Parki izmanto kvalitatīvu nomas ekipējumu no vadošajiem ražotājiem, tie ir pieejami pietiekoši lielā daudzumā, nedzenās pēc lētajiem variantiem, bet galvenais, patstāvīgi atjauno (sevišķi - maskas stiklus un markerus) un, uzmanību(!), spēlētājiem to izsniedz tīru un koptu.

Nākošā nemazsvarīga atšķirības pazīme nopietnam Peintbola Parkam ir kvatitatīvs aizsargtīkls apkārt spēļu laukumiem, šautuve, radars-ātruma mērītājs un protams peintbola tehniķa klātbūtne.

Protams, tā ir tikai daļa no tā, ko mēs saprotam zem jēdziena "Peintbola Parks".

Otrais veids peintbola laukumiem, kaut arī ir kopīgs nosaukums ar pirmajiem, kardināli atšķiras.

Parasti tos izveido cilvēki, kas ir tālu no peintbola un to dara ar domu, ātri nopelnīt uz pieprasījuma viļņa pie minimāliem līdzekļu ieguldījumiem. Visbiežāk šeit:

 • nav stāvvietas vispār, vēl jo vairāk noasfaltētas;

 • nav normālas tualetes, gadās, ka tāda neeksistē vispār (tiek piedāvāts aiziet uz mežu);

 • ja ir vieta, kur pārģērbties, tad labākajā gadījumā ir auksts šķūnītis, bet biežāk tiek piedāvāts pārģērbties savās mašīnās;

 • par dušām var arī nepieminēt - tās protams nav, kā arī caurteces ūdens, lai vismaz varētu nomazgāt rokas;

 • parasti, nav iespējams nopirkt elementāras lietas - ūdeni, salvetes, nemaz nerunājot par bufeti vai kafejnīcu;

 • spēļu laukumi ierīkoti ar minimāliem līdzekļiem, darbu un fantāziju, bieži vien tās ir riepu kaudzes vai meža teritorija;

 • reti tiek izmantots aizsargtīkls, kas norobežo spēļu laukumus, nav šautuves un ātruma mērītāja, nemaz nerunājot par peintbola tehniķa klātbūtni;

 • personāls - protams, pusaudži vai cilvēki, kam nav nekādas pieredzes un saprašanas par peintbola spēli, nolīgti par minimālu samaksu, speciāli neapmācīti un tāpēc nav ieinteresēti vadīt spēles interesanti un saistoši- dara to bez atdeves.

 • ņemot vērā divus iepriekšējos punktus, nav pienācīgas kontroles par spēlētāju drošību, kā rezultātā (tfu-tfu) ir liela iespējamība iegūt traumu. Spēlētāju drošība ir prioritāte katrā peintbola parkā;

 • attiecīgi, pašas spēles nav interesantas, bieži vien tiek piedāvāts iet un pašiem uzspēlēt;

 • par ekipējumu, rāciju instruktoriem var pat nepieminēt - tās vienkārši nav;

 • par ekipējumu saruna īpaša - ja laukums tikko atvēries, tad ekipējums ir vēl nekas, bet ja nē, tad, kā likums, markeri nešauj, caur maskas stikliem neko neredz utt.;

 • maskas tādās vietās netiek dezinficētas un netiek mazgātas, ko viegli izskaidrot, jo laukumos taču nav ūdens;

 • pats pārsteidzošākais - tas, ka forma, kuru Jums izsniedz, būs nemazgāta, to vienkārši ekonomijas nolūkos izmanto daudzkārt, līdz tādam stāvoklim, ka to varēs <piesliet >

 • šeit parasti tiek izmantotas pašas lētākās, nezināmas izcelsmes, reizēm pat brāķētās peintbola bumbiņas, kuras < ne ugunī deg, ne ūdenī grimst> - saplīst jau stobrā, bet ne pret pretinieku, lido tur, kur tām pašām patīk, vai arī atstāj traipus, kurus nevar izmazgāt gadiem ilgi utt., kā arī spēļu sezonalitāte vispār netiek ņemta vērā, tas ir, ziemā ir spēlē ar ziemas bumbiņām, bet vasarā - vasaras bumbiņām.

 • jautājums par biznesa legalitāti, kases aparāta esamību, licencēm, apdrošināšanas atbildību utt., par citām niansēm vispār noklusēsim, lai tas paliek uz organizatora sirdsapziņas, uz viņa <bailēm un risku>.

Protams, kā it visā, šeit arī pasaule nedalās tikai baltā vai melnā, vienmēr ir pustoņi. Vienam vai otram laukumam var būt tikai daļa no uzskaitītajām pazīmēm. Katrs no uzskaitītajiem punktiem ietekmē gala cenu. Un, ja Jums piedāvā to pašu peintbolu, bet par divreiz zemāku cenu, tas nenozīmē, ka Jūs saņemsiet līdzvērtīgu pakalpojumu. Jūs vienkārši maldina, izmantojot kā ēsmu "Dosjas" stilā - lētas cenas, it kā par to pašu. Kopumā rezultāts pilnīgi loģisks - sabojāts garastāvoklis uz visu dienu, neapmierināti, ielūgtie uz spēli, draugi un ciemiņi utt. Izvēli varat izdarīt paši. Tas attiecas uz spēļu starta komplekta cenām.

Tagad par pašu spēļu starta komplektu. Šeit slēpjas negodīgā peintbola spēļu organizatora nākošā viltība. Uz pirmo mirkli arguments pilnībā parliecinošs - spēles komplekts iekļauj sevī pilnīgi to pašu, ko pie citiem vai pat vairāk (!). Bieži vien tiek pieminēts pārliecinošs arguments, ka komplektā vairāk peintbola bumbiņu (piemēram, pat par 50 gab.). Varat būt droši, tādi uzņēmēji ļoti uzmanīgi seko līdzi situācijai (cenām) peintbola pakalpojumu tirgū, lieliski zin, cik un kas maksā nopietnos Peintbola parkos un pakārtojas pēc to noteikumiem un piedāvājumiem. Viņi paļaujas, ka izšķirošais faktors arī būs tās ekstra 50 bumbiņas vai 0.70Eur, kurus Jūs itkā ieekonomēsiet. Bet tagad Jūs jau esat piesaistīti un saprotat, ka tas pats ekipējums var būt pavisam dažāds, kā arī tās pašas peintbola bumbiņas vai apkalpošanas kvalitāte. Tāpēc galvenais noteikums pie vietas izvēles spēlei, un šeit nedrīkst kautrēties, vajag jautāt par galvenajām lietām, par tām, kuras mēs uzskaitījām augstāk - vispirms jau par labu, atbilstošu infrastruktūru (ģērbtuves, tualetes, ūdens, kafija....) un spēļu laukumiem. Un, ja spēļu organizators stostās un nevar pārliecināti atbildēt, vai peintbola parkā ir tualete, tad vienkārši liekat nost klausuli....

Protams, ka bieži vien nav viegli saprast, kas ir kas, kamēr pats neaizbrauksi un nepaskatīsies.

Bet, neraugoties uz to, pieņemiet lēmumu tikai tad, kad esat izpētījuši visu pieejamo informāciju, piemēram, uzmanīgi iepazīstieties ar aprakstiem interneta mājas lapā atbilstošajam laukumam. Paskatieties fotogrāfijas - laukumus, ģērbtuves, infrastruktūru. Pārliecinieties, ka Jūs nemaldina un tur ir tas viss, ar ko Jūs rēķinaties un ko cerat saņemt. Katram, sevi cienošam, Peintbola parkam ir sava mājas lapa ar aprakstiem un fotogrāfijām. Viņi ne tikai nekautrējas izlikt informāciju ar aprakstiem un fotogrāfijām, bet arī lepojas ar saviem Peintbola Parkiem. Nebūtu slikti arī pakonsultēties ar pieredzējušiem cilvēkiem, kas jau ir pabijuši dažādos laukumos. Salīdziniet viņu stāstus un izdariet savu izvēli!

Ja mūsu ieteikumi Jums likās nebūtiski, un pats galvenais arguments tomēr ir cena, tad arī šeit, mēs Jums ieteiktu pārrunāt ar kvalitatīvāko un dārgāko Peintbola Parku pārstāvjiem par īpašiem noteikumiem vai kompromisiem. Pārliecināti, ka šībrīža ekonomiskajā situācijā Jums nāks pretī, un par to pašu naudu Jūs iegūsiet daudzreiz kvalitatīvāku produktu. Bet, ja fināla starpība tomēt būs 1.00-2.00Eur, tad Jūs sapratīsiet īsto iemeslu.

Veiksmīgu Jums dienu peintbola spēlei!

© Aleksandrs. A. Rīga. 2010.

Copyright www.paintball.lv

Pie pārdrukāšanas atsauce obligāta.